Rasen / Egen irländare / Uppfödare

Uppfödare

Aidamos

Annika Liikanen, Enebacksvägen 8, 511 56 Kinna
0320-930 44, 070-829 53 14 
annika.liikanen@telia.com
Hemsida

 


 

Bright Soul’s

Maggie Svantesson 
Dingtuna, Vändle 19, 723 92 Västerås 
0704-337001, 021-55443 
maggie.svantesson@telia.com 

Maryanne Svantesson 
Hummeldal 271, 742 91 Östhammar 
0722-492429, 0173-32429 
maryanne.svantesson@ptj.se

 


 

Caemgen's

Sjoerd Jobse, Säby Krok Målhammar, 725 96 Västerås
0171-44 10 14, 070-665 46 41
info@caemgens.nl
Hemsida

 


 

Coolset

Anna Gustafsson, Källström 131, 741 95 Knivsta 
08-591 470 94, 070-588 02 31
anna.solbacka@telia.com
Hemsida

 


 

Copper's 

Camilla Östman, Asketorp Igelfors, 612 95 Finspång
0122-720 66
kennelcopper@gmail.com
Hemsida

 


 

Dark Auburn’s

Anki Aronsson Nordby, Skarbol Övre Tomta, 670 10 Töcksfors
0573-219 27, 070-327 18 88
anki.a.nordby@gmail.com

Mia Karlsson, Galtebol Hartakan 2, 661 95 Värmlands Nysäter
0533-303 51, 070-233 21 80
darkauburn@gmail.com
Hemsida

 


 

Dubliner

Ann Carlsson, Oterdahlsgatan 30, 417 16 Göteborg
031-55 64 11, 070-779 51 41
dublinerann@hotmail.com 
Hemsida

 


 

Eel Garden's 

Birgitta Schéle, Stolp Ekeby 7, 186 95 Vallentuna
070-753 66 65
birgitta.schele@gmail.com
Sussie Larsson, Lindholmens Gårdsväg 26, 186 94 Vallentuna
070-797 88 92
sleelgarden@gmail.com
Hemsida

 


 

Endless H’lav

Maria Carlsson, Högåsvägen 117, 74141 Knivsta, 
0702-406630 
maria.e.carlsson@telia.com

 


 

Ethelred's 

Mariana Åhnberg, Mossvägen 7, 733 63 Salbohed
0224-166 34, 070-41 71 308 
ethelreds@telia.com
Hemsida

 


 

Fairhaven 

Louise Holm, Veckholms-Väppeby 8, 745 99 Enköping
0730-97 69 82
irishfairhaven@hotmail.com
Hemsida

 


 

Higher And Higher 

Solbritt Forsberg, Raholmsvägen 167, 865 51 Ankarsvik
060-58 76 13, 070-664 91 66
solanf47@gmail.com
Hemsida

 


 

Highland Flowers

Inga Seiboth, Gullbergsvägen 37, 511 58 Kinna
0320-131 29
info@highlandflowers.se
Hemsida

 


 

Honeygardens 

Karin Dyrbäck, Agnhammar 3 , 66491 Grums 
070-6704224 
karin.dyrback@telia.se 
Hemsida 

 

 


 

Hot Fire

Lise-Lotte Persson, Norra Sandby pl 4402 28191 Hässleholm 0451-321 43, 0707-65 79 79

Emma Persson, Hjärsås 3017 289 90  Knislinge 
070 756 65 20 
lise-lotte@hotfire.se  
Hemsida 

 


 

Hot Sensation's 

Kikki & Anders Dyrendahl, Grevelundsv. 2, 197 93 Bro
08-582 444 16, 070-868 43 13
kennel.hotsensation@telia.com
Hemsida

 


 

Irish Toddy's

Berit & Thord Nyström, Slottegatan 15, 827 35 Ljusdal
0651-147 16, 070-573 18 57
lackkonsult@telia.com
Hemsida

 


 

King-Pinsch

Bodil Johansson, Klämman, 310 20 Knäred 
0430-50199, 070-6840411
setterhuset@hotmail.com

 


 

Laiza's 

Ewa Olson, Myrholen 48, 780 40 Mockfjärd
0241-215 74, 070-294 96 01
myrholen@hotmail.com
Hemsida

 


 

Lundeborns

Lena Perlelund Sandqvist, Cedersborg, 585 63 Linghem 
070-620 48 80
perlelundlena@hotmail.com

 


 

Redjacket's

Ann-Marie Larsson, Granvägen 16, 570 32 Hjältevad
0381-232 06
redjackets@glocalnet.net
Hemsida

 


 

Royal Red's

Anders Hallinder, Lövsjövägen 4, 642 60 Malmköping
0157-202 47, 0157-201 18, 070-582 74 55
info@royalred.se
Hemsida

 


 

Röde Baronens

Ursula Wilby, Mossby 188, 274 53 Skivarp
0411-700 75, 070-572 84 74
ursula.wilby@telia.com
Hemsida

 


 

Rödkrokens 

Inger Bååv, Skvättan Brytsebo 606, 618 93 Kolmården
011-39 52 52, 070-879 52 52
inger.baav@telia.com
Hemsida

 


 

Starmix

Monica Norberg, Stadsgränsvägen 2A, 903 54 Umeå
090-13 29 73, 0705-70 39 01
monica.norberg@telia.com
Thèrése Weckenberg, Rolandsbacke 211, 860 35 Söråker
060-12 22 91, 0705-94 00 66
therese.weckenberg@telia.com
Hemsida 

 


 

Touchwind 

Nina Saariniemi, Sotared Banvakten 213, 311 93 Långås 
Tel 0346-93160, 070-2614148
nina@touchwind.se 
Hemsida

 


 

Winsford 


 

Madeleine Bäckman, Kyrkgatan 5, 148 70 Sorunda 
08-779 31 81 eller 073-500 31 81 
madde.backman@telia.com 
Hemsida 

 


 

 

 

 

 

Kennelregister

Att vara med i kennelregistret kostar 100 kronor/kalenderår. Kenneln listas då i ISF-bladet och på hemsidan. Uppfödaren skall vara medlem i ISF (gäller samtliga delägare vid delägd kennel) kennelnamn, namn, adress och telefonnummer publiceras. På hemsidan finns även möjlighet att få med eventuell epost-adress och länk till egen hemsida.

Vill du ha din kennelannons här? Maila webmaster@isfsidan.se