Tävlingar / FA / 

Utställningar FA 2012

Vingåker (SISK) 5 Februari, Karl-Erik Johansson, Sverige

BIR BIS-1 VDH CH SE V-11 Discovery's Love Of My Heart
BIM Applegrove Look At Me I'm Natalie

Hela resultatet » 


Lofsdalen (NNFK) 20 April, Arvid Göransson, Sverige

BIR BIS-1 Furunakkens Balto
BIM Ingen bästa tik
Hela resultatet » 


Visby (GFK) 5 Maj, Bo Wallin, Sverige

Ingen bästa hane
Ingen bästa tik
Hela resultatet » 


Örebro (SSK) 5 Maj, Arvid Göransson, Sverige

BIR BIS-1 Applegrove Look At Me I'm Natalie
BIM Ingen bästa hane
Hela resultatet » 
 

Umeå (VBFK) 12 Maj, Lena Nordin, Sverige

BIR BIS-3 Tärnafjällens Ida E
BIM Ingen bästa hane
Hela resultatet »


Piteå (SNFK) 19 Maj, Leni Finne, Finland

BIR BIS-1 Happy Luuke's Creme De Cassis
BIM Applegrove Looks Like We Made It
Hela resultatet »


Linköping (ÖSFK) 19 Maj, Ann Carlström, Sverige

BIR BIS-1 Applegrove Look At Me I'm Natalie
BIM Nord V-10 Nord V-11 Applegrove Take A Look At Me Now
Hela resultatet »


Östersund (NNFK) 20 Maj, Marina Bengtsson, Sverige

BIR "U S" Nixon
BIM Ingen bästa tik
Hela resultatet » 


Rastorp (SISK) 26 Maj, Boo Lundström, Sverige

BIR BIS-1 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
BIM Honeygardens Lord Nelson
Hela resultatet »  


Skara (VFK) 2 Juni, Nils Molin, Sverige

BIR BIS-1 East Meadows Keep An Eye On Me
BIM Wild Irish Roses Midway 
Hela resultatet »
 


Luleå (SGSK) 3 Juni, Stephanie Giesecke, Sverige

BIR BIS-2 Tärnafjällens Ida E
BIM Hadselöya's Nero

Hela resultatet »


Tomelilla (SFK) 9 Juni, Nils-Erik Nilsson, Sverige

BIR BIS-2 Razzoya
BIM Razzmuzz
Hela resultatet » 

Garpenberg (MFK) 10 Juni, Stephanie Giesecke, Sverige

BIR BIS-2 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
BIM Laiza's Elliot
Hela resultatet »

Gällivare (ÖNFK) 17 Juni, Peter Hoyer, Sverige

BIR BIS-2 Skogrypas Freddy
BIM Artic Light Pincess Leia
Hela resultatet »


Gällö (NNFK) 17 Juni, Vibeke Lorentzen Andersson, Sverige

BIR BIS-2 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
BIM INT NORD UCH DK V-09 DK V-10 DK V-11 Follsjöen's Dublin
Hela resultatet »


Borgholm (ÖFK) 4 Augusti, Nils-Erik Nilsson, Sverige

Ingen bästa hane
Ingen bästa tik
Hela resultatet »

Sundsvall (SISK) 7 September, Peter Hoyer, Sverige

BIR BIS-1 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
BIM Farro Av Miessevàrri
Hela resultatet »


Långtora (MFK) 15 September, Hans Andersson, Sverige

BIR BIS-1 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
BIM Coxokhol Eager Beaver
Hela resultatet »



Ramundberget (SPK) 22 Septembe, Arvid Göransson, Sverige 

BIR BIS-2 C.I.E DK V-11 Honeygardens Lady Chatterly
Ingen bästa hane

Hela resultatet »

Kiruna (ÖNFK) 17 November Raimo Louhio, Finland

BIR Skogrypas Freddy

Ingen bästa tik